Опис продукту
Фравер – новий урожайний сорт люцерни, який характеризується високим виходом сухої маси вцілому, і в період першого укосу зокрема. Фравер демонструє поєднання таких важливих для даної культури ознак як хороша зимостійкість і стійкість до вилягання.
Сорту притаманний інтенсивний розвиток кореневої системи, що забезпечує рослині кращі можливості до поглинання з ґрунту вологи, яка знаходиться на значній глибині в період посухи. Це одна з найголовніших якостей даного сорту, завдяки якій Фравер здатен добре переносити як спеку, так і періоди з низькими температурами.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВИРОЩУВАННЮ
Посів проводять на глибину 2 см, як правило в березні, при першій можливості виходу в поле. Передпосівна підготовка – створення дрібногрудучкуватої структури грунту. Додаткове прикотковування після посіву – ефективне. Норма висіву 20 кг/га. Як правило насіння люцерни має масу тисячі насінин 2г. Орієнтир 8-10 млн. рослин/га.
Підживлення
До посіву проводять з розрахунку мінімум по 30 кг/га фосфору і 30 кг/га калію в діючій речовині. Обробка бульбочковими бактеріями рекомендується. При цьому азотний компонент тукосуміші повинен бути по можливості невисоким, щоб не пригнічувати життєдіяльність азотфіксуючих бактерій. Поле бажано підготувати з осені.
Захист
При відсутності злакових бур’янів – Базагран, або його аналог (д.р. бентазон) тільки в перший рік, в фазі 1-2 трійчастих листків культури. При надмірній засміченості поля бур’янами застосовується грунтовий гербіцид (наприклад Трефлан). Перший укіс виконується з висотоб зрізу 8-10 см., другий і третій укоси в фазі бутонізації при висоті зрізу 7-8 см. Четвертий укіс не пізніше ніж за 35-40 днів до кінця вегетації за висоти зрізу 10-12 см. Щороку ранньою весною рекомендовано проводити підживлення з нормою 30 кг/га фосфору і 30 кг/га калію в діючій речовині. Тривалість ефективного використання посіву складає 4 роки..
- Швидке відновлення після весняної вегетації
- Добра холодо- та зимостійкість
- Високий врожай сухої маси
- Активне відростання після укосів