ЛІРИНА

PDF

Опис продукту

Сорт льону олійного Лірина, був і залишається з 1997 року найкращим в Німеччині по показникам врожайності і вмісту олії в насінні. Занесений до Державного реєстру сортів придатних для поширення в Україні в 2002 році для степової і лісостепової зони. Завдяки високій врожайності, вмісту олії і технологічності (висока придатність до механізованого збирання, стійкість до полягання і осипання, рівномірне достигання) сорт підняв культуру на новий рівень. А посухостійкість дала змогу деяким господарствам Півдня України розширити короткоротаційні сівозміни, які сформувалися через гегемонію високорентабельних культур. 

Господарські та біологічні характеристики

  • Сорт інтенсивного типу використання
  • Високий стабільний врожай – 25-29 ц/га
  • Вегетаційний період – 107-128 днів
  • Велика кількість коробочок з насінням, що забезпечує високі врожаї навіть при низькій густоті рослин
  • Висота рослин 58-78 см
  • Маса 1000 насінин -5,6-7,2 г
  • Висока стійкість до вилягання (8 балів)
  • Висока стійкість до осипання (8 балів)
  • Стійкий до посухи (7 балів)
  • Стійкий до хвороб (7 балів)
  • Олійність – 44,3-46,1%
  • Рівномірне достигання рослин  

Стійкість до хвороб

Alternaria
Botrytis
+
Борошниста роса
Септоріоз листя
+ +

Класифікація за нашими власними результатами.

Alternaria
Botrytis
+
Борошниста роса
Септоріоз листя
+ +

Класифікація за нашими власними результатами.

Локація

Захист рослин
Боротьбу з бур’янами в льоні проводять на початкових стадіях розвитку, при висоті культури 2-3 і 8-10 см. Обробка від хвороб зазвичай не проводиться. Сорт Лірина має достатню стійкість до вилягання, що при нормальному азотному живленні не вимагає обробки регуляторами росту.
Шкідниками льону є блохи льонові, трипси, листокрутка льонова, гусениці різних совок. При появі, необхідно визначити поріг шкодочинності і прийняти рішення по внесенню інсектицидів.

Використання

Посів
Льон сіється на грунтах з нейтральною або слабо лужною реакцією розчину (рН 6,5-7,0). Посів проводиться з кінця березня до середини квітня, в залежності від зони вирощування. Пізні заморозки небезпечні для культури. Норма висіву 4,0-4,5 млн шт. схожих насінин/га. Глибина висіву 2-4 см, рішення приймається в залежності від залягання вологи і строку посіву. Ширина міжрядь традиційна для зернових культур. Рекомендований посів з прикочуванням, бажано кільчасто-шпоровими котками. Льон олійний чутливий до ущільнення і запливання грунту. Посів після бобових попередників не рекомендується, через можливість надмірного азотного живлення.

Удобрення

Удобрення
Фосфор, калій і магній вносять по виносу або за даними агрохімічного аналізу. Винос фосфору, калію і магнію  на 1 т стиглого насіння відповідно 12 кг P₂O₅, 10 кг К₂О, і 8 кг MgO. Як і деякі інші олійні культури, льон чутливий до внесень сірки. При нестачі сірки в грунті достатньо внесення 20 кг/га.
Азотне удобрення проводять до передпосівного обробітку грунту з нормою 30-40 кг N/га.

Інформація, щодо рекомендацій чи переліку продуктів, що згадані на даному веб-сайті не несе гарантії повноти та абсолютної правильності. Вся інформація надається в якості рекомендації та допомоги для прийняття рішень. Склади сумішей можуть змінюватися, якщо окремі сорти відсутні. Статус 01/2021, зміни зарезервовано.